مراسم ادای احترام به جانباختگان فاجعه منا با حضور سران سه قوه در فرودگاه مهرآباد برگزار شد.

این مراسم امروزصبح با حضور سران سه قوه انجام شد. در این مراسم رئیس جمهور گفت: زبان ما در این حادثه زبان عواطف، برادری، ادب و در جای لازم زبان دیپلماسی بوده است و اگر لازم باشد جمهوری اسلامی ایران از زبان اقتدار خودش استفاده خواهد کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس جمهوربا تاکید بر ضرورت شناسایی مقصران این فاجعه گفت: از خون عزیزانمان نخواهیم گذشت و لازم باشد از زبان اقتدار استفاده می کنیم. روحانی گفت: این فا جعه آزمون بزرگی برای همه بود آزمونی برای دولت ایران برای ملت ایران و آزمونی برای خانواده هایی که عزیزان خود را بعنوان مهاجر الی الله و رسوله از دست دادند و آزمونی برای دولت عربستان سعودی وسازمان های بین المللی و کشورهای اسلامی بود

این مراسم امروزصبح با حضور سران سه قوه انجام شد. در این مراسم رئیس جمهور گفت: زبان ما در این حادثه زبان عواطف، برادری، ادب و در جای لازم زبان دیپلماسی بوده است و اگر لازم باشد جمهوری اسلامی ایران از زبان اقتدار خودش استفاده خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس جمهوربا تاکید بر ضرورت شناسایی مقصران این فاجعه گفت: از خون عزیزانمان نخواهیم گذشت و لازم باشد از زبان اقتدار استفاده می کنیم.
 

روحانی گفت: این فا جعه آزمون بزرگی برای همه بود آزمونی برای دولت ایران برای ملت ایران و آزمونی برای خانواده هایی که عزیزان خود را بعنوان مهاجر الی الله و رسوله از دست دادند و آزمونی برای دولت عربستان سعودی وسازمان های بین المللی و کشورهای اسلامی بود.

آقای روحانی تصریح کرد: باید واقعیت و حقیقت  این مسئله کاملا برای ما روشن شود و از طریق کمیته حقیقت یاب همه ملت های اسلامی و کشورهای اسلامی باید بدانند چرا این فاجعه به قوع پیوست تا مطمئن باشند برای سال های آینده چنین فاجعه ای روی نمی دهد.

روحانی گفت: دراین آزمایش بزرگ ملت بزرگ با صبرش، متانتش، همدردی و همبستگی اش سرافراز بود. همچنین در این آزمون مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز سرافراز بودند.

رئیس جمهور در ادامه با تشکر از مسئولان پیگیر در این حادثه گفت: ما از وزیر بهداشت و درمان که تلاش فراوانی برای بازگرداندن این پیکرها به کشور داشته اند و همچنین از سازمان حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری  و وزیر امور خارجه که تلاش ها و پیگیری های فراوانی را در سازمان ملل متحد برای پیگیری این فاجعه داشتند تشکر می کنیم.

 

آقای روحانی افزود: همچنین از تلاش ها و پیگیری های وزیر کشور، روسای محترم قوای مقننه و قضائیه و به ویژه همه ما از رهبر معظم انقلاب به دلیل بیان مقتدرانه و درایت ایشان در این حادثه قدردانی و تشکر می کنیم و امیدواریم این وحدت و اتحاد وهمبستگی را در کشور شاهد باشیم.

 

در این مراسم که مسئولان لشکری و کشوری و رئیس دفتر مقام معظم رهبری نیز حضور داشتند به طور نمادین پیکر مطهر هشت تن از جانباختگان تشییع شد. پیکرهای مطهر 104 تن از جانباختگان فاجعه منا صبح امروز با هواپیمای سعودی وارد کشور شد. 

https://kerman.koolebar.ir/node/630

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.